Mit pomarańczowej skórki

Jednym z powszechnych mitów dotyczących cellulitu jest to, że zdarza się to tylko osobom z nadwagą lub prowadzącym niezdrowy tryb życia, ale tak nie jest. Cellulit może wystąpić u osoby szczupłej, mającej normalną wagę i niedowagę. Oznacza to, że ​​nie ma związku z procentową zawartością tkanki tłuszczowej. Cellulit nie jest objawem otyłości!

Prawie każda kobieta ma cellulit.

Aż 98% kobiet ma cellulit. Zwykle pojawia się w latach po okresie dojrzewania i ma tendencję do nasilania się wraz z wiekiem. Występuje również u 10% mężczyzn. Jest to bardzo powszechne i nie jest to powód do poczucia wstydu.

Jaka jest prawda na temat powstawania cellulit?

Cellulit powstaje, gdy części skóry są ściągane przez włókniste pasma, które łączą skórę z mięśniami. Powięź przylega do skóry, ściąga ją w dół, a tłuszcz jest wypychany w górę, tworząc „góry i doliny”, które znamy jako cellulit. Bez względu na to, jaki tryb życia prowadzisz, powięź kurczy się i zniekształca.

Czym dokładnie jest powięź?

Powięź jest tkanką łączną ciała i jest wszędzie. Biegnie od stóp do głów, od palca do palca i przez cały czas zapewnia strukturę, która pomaga wspierać i chronić poszczególne grupy mięśni, narządy i ciało jako całość. Jest bardzo podobna do sieci pająka. Istnieją cztery różne typy:

powięź strukturalna na poziomie powierzchni, międzystrukturalna w strukturach i narządach,

trzewna, która wypełnia ubytki i pomaga utrzymać organy na miejscu, oraz powięź kręgowa wokół rdzenia kręgowego.

Dlaczego powieź staje się niezdrowa?

Główną przyczyną jest zaniedbanie. To tak, jakby nie czesać włosów przez 20,40 lub więcej lat i być zaskoczonym, skąd wzięły się kołtuny? Obok znajdziesz wizualizację, która pomoże wyjaśnić tę bardzo prostą koncepcję!

Zabiegi w walce z cellulitem.

Kremy. Oferują tylko tymczasowe rozwiązania. Większość wszystkich kremów poprawia stopień nawilżenia i ogólny wygląd skóry, a nie problemy z tkanką łączną.

Pianka do rolowania. Rolowanie pianką, znane również jako samo rozluźnianie mięśniowo-powięziowe może wydawać się idealnym rozwiązaniem. Tak naprawdę tylko kompresuje tkankę i przesuwa się po powięzi. Musisz zejść głębiej, aby celować w powięź! Wyobraź sobie, że twoje włosy są rozczochrane i splątane, a Ty po prostu próbujesz je wygładzić dłońmi – właśnie tak działa pianka do rolowania. Teraz wyobraź sobie, że masz szczotkę do włosów – to właśnie jest Fascia Blaster dla powięzi.

Zabiegi laserowe. Lasery działają poprzez rozbijanie włóknistych przegród, które powodują cellulit i zagęszczanie skóry, pomagając poprawić wgłębienia. Wtedy cellulit „znika” na około rok, zanim potrzeba kolejnej bardzo kosztownej sesji.

Bańka chińska. Zabieg polega na zassaniu skóry plastikową bańką i wykonywaniu masażu. Następuje silne przekrwienie. Metoda jest w miarę skuteczna przy młodych i jędrnych skórach, ale efekt utrzymuje się tylko w czasie wykonywania zabiegu. Niestety sporą wadą jest fakt rozciągania skóry.

Endermologia. Zabieg z zasady podobny do bańki chińskiej, wykonywany specjalną głowicą zasysająca skórę. Również w tej metodzie istnieje duże ryzyko rozciągnięcia skóry mimo używania kombinezonu.

Fascia Blaster. Urządzenie do masażu, które może być stosowane samodzielnie oraz w gabinecie. Rewelacyjne efekty pojawią się po kilku tygodniach regularnych masaży. Całość działa poprzez intensywne dokrwienie powięzi (ang. Fascia) i dzięki temu następuje jej regeneracja. Masażer rozbija posklejaną tkankę tłuszczową, zniekształcone obszary ciała, skutecznie redukując cellulit i przywracając tkankę do pierwotnego, zdrowego stanu. Ponieważ powięź jest wszędzie, narzędzie może być używane na każdym obszarze ciała – od czubka głowy (tak! działa tez na włosy) przez twarz, szyję, dekolt, ramiona, brzuch, uda, pośladki, boczki, aż po palce stóp.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność Fascia Blaster w walce z cellulitem.

W recenzowanym badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Cogent Medical, 33 badanych kobiet w 100% zauważyło radykalną redukcję cellulitu. Naukowcy badali zmiany zachodzące w ciele poprzez obrazowanie USG. Na zdjęciach widać powięź (w większości zbudowana z kolagenu) przed terapią i 90 dni po terapii. Wyraźnie widać, że nastąpiła PRZEBUDOWA! Potwierdziły to również badania krwi, w których stwierdzono wzrost wartości markerów PICP, co wskazuje na nową produkcję KOLAGENU!

Link do badań

Poznaj historie naszych zadowolonych klientów. Jeśli chcesz być na bieżąco, dołącz do jednej z grup na Facebooku:

Galeria przed i po

Jak stosować Fascia Blaster?

Nałóż warstwę olejku na ciało, przyłóż do skóry nasadki przypominające pazurki i prowadź je po ciele przez kilka – kilkanaście minut. Szoruj w górę, w dół i na boki. Zacznij na poziomie skóry, powoli i stabilnie. Stopniowo przyzwyczajaj się do ruchu. W miarę nabierania wprawy masuj coraz intensywniej i głębiej. Na początku możesz doświadczyć siniaków. Świadczy to tylko o tym, że Twoja powięź wymaga “naprawy”. Na początku efekty będą wymagały masażu 2-3 razy w tygodniu, ale wystarczy poświęcić kilka minut na daną partię ciała. W miarę upływu czasu i poprawy stanu powięzi będziesz masować się coraz rzadziej.

Małe pazurki do powięzi powierzchniowej

Zacznij masaż od małych pazurków. W przypadku bardzo napiętej, wrażliwej tkanki lub delikatnej tkanki twarzy lub szyi – zawsze używaj narzędzia z małymi pazurkami, aby lekko pracować na powierzchni, zanim przejdziesz dalej. Małe pazurki znajdziesz w przyrządach: FACEBLASTER, PROBLASTER, MASTERBLASTER oraz OMGBLASTER.
FACEBLASTER jest dedykowany do twarzy, szyi i dekoltu. Sprawdzi się też w pielęgnacji całego ciała, a zwłaszcza małych powierzchni jak głowa, dłonie, stopy, kolana itp.
MASTERBLASTER jest idealny do większych obszarów, takich jak nogi, ramiona, plecy, brzuch.

Duże pazury do głębszych tkanek

Duże pazury docierają głębiej do tkanki mięśniowo-powięziowej. Pazury są większe i grubsze, aby to ułatwić. Używaj do wszystkich obszarów ciała oprócz twarzy. Duże pazury znajdziesz w przyrządach: FASCIABLASTER, SAVAGEBLASTER oraz MINI 2.
Stożkowe końcówki do uporczywych miejsc

Stożkowe końcówki znajdziesz w przyrządzie MINI 2 oraz OMGBLASTER. Dotrzesz nimi do wszystkich uporczywych miejsc, takich jak zrosty, knoty mięśniowe, które opornie reagują na masaż innymi przyrządami. Są świetne przy rehabilitacji np. łokcia tenisisty i golfisty. Stożkowa końcówka w OMGBLASTER jest rewelacyjna do pracy z głębokimi zmarszczkami i bruzdami.Mamy filmiki instruktażowe na każdą partię ciała