Jak używać FaceBlaster – masaż twarzy krok po kroku

FaceBlaster mimo niepozornych rozmiarów jest potężnym narzędziem. Jego małe pazurki zostały tak zaprojektowane, aby można było bezpiecznie masować delikatne tkanki twarzy i szyi.

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Bardzo ważne jest aby zrozumieć, jak działa ten przyrząd, żeby właściwie go używać. Siła nacisku oraz technika pracy z przyrządem będzie zależała od celu jaki chcesz osiągnąć. Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że narzędzia FasciaBlaster redukują lokalną tkankę tłuszczową w miejscu pracy z masażerem.

Jest to zjawisko w większości przypadków bardzo pożądane. Jednak na twarzy jędrne i pełne policzki takie powinny pozostać. Tu tłuszczyk i mięsnie stanowią rusztowanie dla skóry, która pozostanie napięta. Więc jeśli nie chcesz pozbyć się tłuszczu z tego obszaru po prostu go omiń lub masuj bardzo delikatnie i powoli jedynie w celu przepchnięcia limfy w kierunku ucha.

PRODUKCJA KOLAGENU

Badania naukowe dowiodły również, że masaż przyrządami FasciaBlaster zwiększa produkcję KOLAGENU. Kolagen to główne białko budulcowe skóry. Stanowi ponad 70% suchej masy skóry. Najciekawsze z tego wszystkiego jest to, że produkcja kolagenu wzrasta dzięki masażom całego ciała. Jeśli chcesz wspomóc skórę na poziomie ogólnoustrojowym, zaleca się masowanie całego ciała.

 

ZWIĘKSZONY PRZEPŁYW KRWI

Podczas masażu czujesz rozchodzące się ciepło w masowanym obszarze. Skóra robi się czerwona. To świeża krew napływa do tkanek i skóry. Wraz z nią składniki odżywcze oraz tlen. W drodze powrotnej krew zabiera ze sobą szkodliwe składniki przemiany materii oraz wolne rodniki, które powodują stres oksydacyjny. Wyobraź sobie jakie pozytywne efekty może przynieść regularne masowanie obszaru twarzy choć przez kilka minut dziennie. Jako kosmetolog zapewniam Cię, że nakładanie maseczki 2 razy w miesiącu nigdy nie da takiego efektu.

BARIERA W PRZEPŁYWIE KRWI

Na poniższym zdjęciu widać, że tuż pod skórą znajduje się warstwa powięzi. Linie powięzi (białe włókna) przenikają tkankę tłuszczową i mięśniową. Dochodzą aż do kości. Dotyczy to również wszystkich innych obszarów ciała.  Jeśli powięź jest w złym stanie przepływ krwi może być utrudniony. Zależy nam na swobodnym przepływie krwi wraz z tlenem i składnikami odżywczymi. Widać również wciągnięcia skóry do wewnątrz. Na twarzy będzie się to objawiało zmarszczkami, kurzymi łapkami, bruzdami nosowo-wargowymi, lwią zmarszczką oraz zmarszczkami na czole. Dysfunkcyjna powięź może również powodować napięcia w obszarze szyi, szczęki i stawu skroniowo – żuchwowego.

Dzięki systematycznej pracy z FaceBlaster’em włókna powięzi stają się sprężyste, elastyczne i gładkie. Jak widać powyżej naczynia krwionośne swobodnie docierają do skóry.

TO JEST PROSTE!

1. RÓB ZDJĘCIA!

Patrząc codziennie w lustro przyzwyczajamy się do swojego wizerunku. Mogą nam umknąć zachodzące zmiany. Rób zdjęcia systematycznie. Upewnij się, że używasz tego samego światła i kąta na swoich zdjęciach, abyś mógł śledzić swoje postępy.

2. WEŹ LUSTRO!

Dopóki nie nabierzesz wprawy masuj się przed lustrem. Zacznij bardzo, bardzo lekko i stopniowo zwiększaj nacisk.  Obserwuj siebie. Nie śpiesz się. Krok po kroku aż nabierzesz wprawy.

3. BĄDŹ CIERPLIWY!

"Cierpliwość jest towarzyszką mądrości". Już po kilku masażach zauważysz zmiany, ale dopiero po dłuższym użytkowaniu zaobserwujesz spektakularne zmiany w ogólnym wyglądzie struktury twarzy.

4. POŚLIZG

Przed rozpoczęciem masażu twarzy zmyj makijaż i oczyść skórę z zanieczyszczeń. Nałóż środek poślizgowy. Po masażu zmyj oliwkę/krem do masażu. Użyj toniku. Możesz wykorzystać rozgrzanie skóry i nałożyć ampułkę przeznaczoną dla Twojego typu skóry. Teraz łatwiej się wchłonie dzięki rozszerzonym porom skóry.

NIE ZAPOMNIJ O SZYI

Szyja to szczególny obszar. Po wyglądzie szyi w pierwszej kolejności widać upływający czas.

Dysfunkcja powięzi w tym obszarze może wpływać na naszą postawę. Przykurczone linie powięzi mogą wpływać na długość szyi oraz pojawiającą się drugą brodę.

Jeśli masz wysuniętą głowę, cierpisz na chroniczne napięcia w obszarze szyi i złą postawę, systematyczne masuj ten obszar. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *