Powięź to biała włóknista tkanka łączna składająca się głównie z kolagenu i elastyny, która otacza całe ciało pod skórą i przenika do każdego układu ciała. Powięź zawiera krew, nerwy i układ limfatyczny. Skóra również częściowo składa się z powięzi.

Gdy starzejemy się lub doznajemy urazów, nasza powięź staje się grubsza, zdezorganizowana, a w cięższych przypadkach przypomina gęsty klej. Głównym powodem niezdrowej powięzi jest jej zaniedbanie. Czynniki jakie na to wpływają to między innymi nieodpowiednia biomechanika ruchów, spożycie cukru, stres psychiczny, urazy, toksyny w powietrzu, niezrównoważony mikrobiom, problemy hormonalne, intensywne ćwiczenia, niedostateczne krążenie i tak dalej.

Aby zregenerować powięź, uczynić ją gładką, elastyczną i nawilżoną, należy ją „wyczesać”. Nie można jej tylko rolować (wbrew powszechnemu przekonaniu). Przyrząd FasciaBlaster głęboko penetruje tkankę za pomocą małych i dużych pazurów. Podobnie jak szczotka do włosów czesze włosy. Energiczny ruch szorujący sztywnymi pazurami z czasem regeneruje powięź

W LUDZKIM CIELE SĄ CZTERY RODZAJE POWIĘZI:

POWIĘŹ POWIERZCHOWNA – biegnie tuż pod skórą tworząc “obudowę” ciała.

POWIĘŹ GŁĘBOKA w cienkich warstwach pokrywa mięśnie. Ta sieć włókien przypomina pajęczynę, która wnika do wnętrza struktur.  

POWIĘŹ TRZEWNA to powięź przypominająca galaretkę, która otacza nasze narządy i jest połączona ze wszystkimi innymi rodzajami powięzi w jamie brzusznej. Dzięki niej nasze organy są utrzymywane we właściwym miejscu.

POWIĘŹ OTACZAJĄCA KRĘGOSŁUP, to trzy warstwy powięzi, które łączą się ze wszystkimi innymi rodzajami powięzi. Dyski kręgosłupa są wyjątkowe, ponieważ nie mają bezpośredniego dopływu krwi. Są „karmione” i nawadniane przez otaczającą je powięź. Powięź odpowiada również za skrócenie odległości między kręgami.